Human rights


22 November 2013
Events

Володимир ВАСИЛЕНКО: Наслідки Голодомору 32–33-х років для українців були катастрофічні, адже нація відчуває їх й донині

Внаслідок радянського і комуністичного режиму в українців весь час виховувавс я комплекс страху і меншовартості. І цеє одним із страшенних результатів Голодомору, вважає.

Read more

22 November 2013
Events

Володимир В’ятрович: Громадськість повинна організовано тиснути на сьогоднішню владу, щоб змінити гуманітарну політику, яка стосується Голодомору

Однак сімейних переказів як джерела інформації з часом, з природних обставин, ставатиме все менше, зауважує історик. Зменшення цих сімейних переказів повинно чимось компенсуватися. Таким джерелом знань для майбутніх поколінь мала би стати школа, вважає Володимир В’ятрович. Проте сьогодні українське суспільство опинилось у такій ситуації, коли це поступове зменшення джерела знань не компенсуватиметься у середніх навчальних закладах.

Read more

21 November 2013
Events

Людмила Гриневич: «Голод – найбрутальніше порушення права людини на життя»

«Голодомор сьогодні лишається козирною картою у колоді, яку то витягають, то ховають. Тому наші з вами обов’язки, представників громадянського суспільства, полягають у тому, щоб не доносити до влади потребу використання теми Голодомору в контексті формування гуманітарної політики, а вимагати від неї цього», – наголошує науковий співробітник відділу історії України 20–30-х рр. ХХ ст. Інституту історії України НАНУ Людмила Гриневич.

Read more

16 January 2013
Mass media

Ірина Бекешкіна: Протести проти правоохоронної системи України наростатимуть

Громадяни сприймають судову і правоохоронну систему як захисників влади від самих українців. Тому протестні настрої проти суддів і правоохоронців постійно наростатимуть. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловила голова правління фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

Read more

19 November 2012
Public Opinion

Cтавлення населення до правоохоронних органів та судів в Україні

У черговому числі «Громадська думка» представлено аналіз ставлення населення до правоохоронних органів, співвідношення між довірою та недовірою до цих інституцій, на основі чого можна робити висновки не лише про оцінку населенням того, як функціонує правоохоронна систем, а й про біль масштабні тенденції.

Read more

12 October 2012
Events

Позов Наталі Королевської до соціолгів може стати "забавним анекдотом, який розсмішить світову соціологічну громадськість".

Директор фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна вважає "анекдотичною" ситуацію щодо позову до суду Наталії Королевської проти соціологів. Водночас, вона побоюється, що останнім можуть "попсувати нерви".

Read more

10 August 2012
Events

Громадськість України висловлює обурення та сум від тяжкої втрати – замовного вбивства видатного еколога та правозахисника України Володимира Івановича Гончаренка

ЗАЯВА ГРОМАДСЬКОСТІ ЩОДО ЖОРСТОКОГО ВБИВСТВА УКРАЇНСЬКОГО ЕКОЛОГА, ПРАВОЗАХИСНИКА І ГРОМАДСЬКОГО ДІЯЧА ВОЛОДИМИРА ІВАНОВИЧА ГОНЧАРЕНКА

Read more
7 June 2012
Mass media

Третина українців допускає самосуд – опитування

Дві третини українців, незалежно від політичних уподобань, вкрай негативно оцінюють діяльність правоохоронних та судових органів. Такими є результати опитування фонду «Демократичні ініціативи» та Центру імені Разумкова, які оприлюднили в середу у Києві. Експерти зазначають, що довіра до міліції, прокуратури і судів стрімко падає, а разом з тим зростає кількість українців, які вважають самосуд – єдиним способом здійснення правосуддя. У провладній більшості кажуть, що це серйозний сигнал до удосконалення системи судочинства.

Read more


Sociologist's viewPartners news