Захід може змусити Україну визнати вибори на Донбасі легітимними


Західні партнери України можуть чинити тиск на українське керівництво, щоб воно визнало можливі вибори на Донбасі легітимними.

Таку думку в студії Чорноморської ТРК висловила політолог Марія Золкіна. За її словами, ще рік тому проведення виборів на окупованих територіях без юрисдикції України було абсолютно нереальним. На сьогодні ситуація змінилася:

«Зараз українська сторона фактично інкорпорує норму в перехідні положення нашої Конституції і прив'язує це до виконання Україною Мінських домовленостей, що саме по собі є абсурдом. Це навіть не міжнародний договір, а предмет політичних домовленостей. Він апріорі не може бути підставою для будь-яких змін у Конституції України. Але давайте згадаємо, як приймалися ці поправки. Був тиск з боку західних партнерів України. На сьогодні я не впевнена в тому, що в недалекій перспективі не настане такий момент, коли за відсутності контролю над кордоном, при присутності на Донбасі бойовиків, Україну не простимулюють визнати результати проведених там виборів».

Вона підкреслила, що українська суб'єктність у міжнародному переговорному процесі кілька ослабла:
«Але є такий фактор, на який не може вплинути ні Франція, ні Німеччина. Це внутрішня реакція українського суспільства. Якщо на сьогоднішній день оголосити законність виборів, які в листопаді збираються провести самопроголошені формування на території Донбасу, то українське суспільство може відреагувати дуже несподівано. Можуть початися протести. Ми не знаємо, що буде на самій лінії фронту. Я насилу можу уявити, що вчорашні добровольчі батальйони, які сьогодні інкорпоровані до складу Національної гвардії, погодяться визнати законність цих «виборів».