Олексій Гарань

науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія»
10 Травня 2016

За Януковича ми рухалися в бік авторитаризму, зараз цієї монополізації влади нема

За кілька років після Майдану система дуже змінилася, і це неможливо заперечувати. Політична система вже не авторитарна, наразі в Україні відбувається розподілення конституційної влади між Президентом і урядом, немає монополізації влади. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політолог, професор Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.

Читати далі8 Вересня 2015

Потрібно спонукати захід дотиснути Росію, – Олексій Гарань

«Росія хоче вдати, що вона йде з Донбасу, але насправді зберегти свій контроль. Наше завдання у цих умовах – спонукати захід дотиснути Росію, щоб вона була змушена піти на реальне виведення своїх військ та відновлення контролю Києва над українсько-російським кордоном», – сказав у коментарі «Гал-інфо» професор політології Національного університету «Києво-Могилянська академія», науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" Олексій Гарань.

Читати далі

26 Серпня 2015

Олексій Гарань: Захід сподівається вичавити максимум з Мінських угод

Україна виробила спільну з європейськими партнерами позицію щодо конфлікту на Донбасі. Про це у коментарі порталу "Главное" розповів професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" Олексій Гарань.

Читати далі21 Листопада 2014

Олексій Гарань: Революція ще не завершена!

Відмінність Майдану’2013–14 від попередніх полягає в тому, що він був значно ширшим за географічним обсягом, а також вийшов за традиційний ареал націонал-демократії чи «помаранчевий» ареал. Несхожість полягає й у тому, що в Євромайдану не було месії, вождя, одноосібного лідера, а був колективний лідер... Це, на думку політолога Олексія Гараня, – великий позитив.

Читати далі

27 Червня 2013

Свято зі сльозами на очах

Так песимістично оцінив День Конституції науковий директор Школи політичної аналітики, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» Олексій Гарань.

Читати далі

28 Грудня 2012

Митний союз тиснутиме на Україну, але це не закриє їй євроінтеграційну перспективу

У 2013 році основні загрози для України полягатимуть у тиску з боку Митного союзу, але це не закриє їй шлях до підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. Такий прогноз висловив політолог, професор Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.

Читати далі

28 Грудня 2012

Уряд, сформований поза всякою логікою

Модну серед певної частини експертів тенденцію характеризувати новопризначений склад Кабміну як уряд «технократів», які прийшли на зміну «реформаторам», Олексій Гарань вважає хибною. Про це він сказав під час прес-конференції «2012: політичні підсумки і прогнози».

Читати далі

2 Жовтня 2012

Виборча система з мажоритарним компонентом лише заплутає виборців

Величезним ударом по перспективі структурування українського політикуму, суспільства і парламенту є повернення до змішаної виборчої системи з мажоритарним компонентом. Таку думку під час круглого столу «Вибори-2012: політичне структурування суспільства та перспективи багатопартійності в Україні » висловив професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» Олексій Гарань.

Читати далі

24 Серпня 2011

Падіння підтримки незалежності – це не ставлення людей до самої ідеї державності, а скоріше протестне ставлення до влади

Коментуючи цифри, що засвідчують зменшення кількість прибічників незалежності сьогодні на 10% порівняно з 2001 роком, науковий директор Школи політичної аналітики, професор Олексій Гарань зауважив, що треба зважати на те, що люди, відповідаючи на це запитання, перебували не в кабінці для голосування, де їм треба було визначитися, буде країна незалежною чи ні, а висловлювали своєю відповіддю ставлення до влади і до тих умов, в яких вони існують.

Читати далі

Погляд соціологаНовини партнерів