Митний союз тиснутиме на Україну, але це не закриє їй євроінтеграційну перспективу


У 2013 році основні загрози для України полягатимуть у тиску з боку Митного союзу, але це не закриє їй шлях до підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. Такий прогноз висловив політолог, професор Києво-Могилянської академії Олексій Гарань під час прес-конференції " 2012: підсумки і пргнози", організованій "Демініціативами".

Водночас ця обставина, на його думку, не закриє Україні шлях до Європейського союзу. «Угода про асоціацію може бути підписана, – зазначив політолог. – Євросоюз показав свою готовність до цього, а далі залежить тільки від української сторони».

Він підкреслив при цьому, що укладення такої угоди з ЄС є стратегічною подією для України і «залишає для країни можливості маневру на східному напрямі, оскільки ця угода не поляризує українське суспільство так, як поляризує питання Митного союзу».

Політолог зауважив, що стратегічно підписання такої угоди і в інтересах самого Президента Януковича: «Але деякі речі в нас робилися протягом останніх двох років такі, що, як на мене, шкодили не лише інтересам країни, а й інтересам президента».

ЄС вважає, що Україні потрібно продемонструвати свій поступ на шляху демократичного розвитку, верховенства права, сказав Гарань. «Насправді від Януковича Євросоюз не вимагає чогось дуже чіткого: зробіть те або те. Євросоюз каже: зробіть бодай якісь кроки на певних напрямках, щоб були моральні підстави підписати Угоду про асоціацію», - зазначив він.

УКРІНФОРМ