Помилування Луценка засвідчило, що Янукович хоче підписати Угоду про асоціацію з ЄС малою кров’юПомилування Юрія Луценка засвідчило, що Віктор Янукович усе ж сподівається підписати Угоду про асоціацію з ЄС у листопаді цього року, але досягти цього він хоче малою кров’ю і з мінімальними репутаційними втратами, вважає експерт.Таку думку висловив аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Сидорчук.

«Саме так можна розцінити президентський указ, який виглядає як спроба зробити крок назустріч ЄС і водночас зняти із себе всю відповідальність за неправосудний вирок екс-міністру. Тим більше, що судимість Луценка, скоріше за все, збережеться, а це має на меті не лише усунути його від потенційної участі у виборах, а й зберегти за ним в очах українського суспільства та європейських політиків образ кримінального злочинця. Втім, одного звільнення Луценка для підписання угоди про асоціацію буде замало, і європейські чиновники вже встигли зробити відповідні заяви. Обов’язковою умовою цього лишається вирішення проблеми Юлії Тимошенко, однак жодних позитивних сигналів з цього напряму поки не надходило», – наголосив експерт.

Олексій Сидорчук не виключає, що на свободі Луценко повернеться до політичної діяльності. «Попри висловлювані побоювання щодо подальшого розпорошення опозиційних сил після виходу Луценка, він може принести опозиції куди більше користі, ніж шкоди. По-перше, як комунікатор із населенням, якого опозиціонерам нині критично бракує. По-друге, як певний моральний авторитет із багажем політв’язня. Зрештою, під час наступних президентських виборів Луценко може спробувати взяти на себе роль Тимошенко зразка 2004 року, коли її підтримка Віктора Ющенка на виборах стала однією з ключових передумов його перемоги. Якщо напередодні 2015 року від опозиції буде єдиний кандидат у президенти, Луценко може надати йому подібну підтримку», – констатував  експерт.