Переважна більшість населення України, а саме 76%, не вірять в те, що Юлія Тимошенко замовила вбивство Євгена Щербаня, 24% респондентів вірять у таку можливість - дослідження КМІС


Думки населення України щодо звинувачень Юлії Тимошенко у вбивстві Є.Щербаня

Київський міжнародний інститут соціології з 8 по 17 лютого 2013 року провів власне опитування громадської думки.

Методом інтерв'ю опитано 2032 респонденти, що мешкають в усіх областях України (включно з містом Києвом) та в Криму за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує:

3.3% для показників близьких до 50%,

2,8% — для показників близьких до 25%,

2,0% — для показників близьких до 10%,

1,4% — для показників близьких до 5%.

Респондентам було поставлено запитання:

«Чи вірите Ви в те, що Ю.Тимошенко замовила вбивство Є.Щербаня?»

 Дослідження показало, що переважна більшість населення України, а саме 76%, не вірять в те, що Юлія Тимошенко замовила вбивство Євгена Щербаня, 24% респондентів вірять у таку можливість.

 Розподіли відповідей на це запитання показують, що:

  • В усіх регіонах України більшість населення не вірить, що Ю.Тимошенко замовила вбивство Є.Щербаня. Переважна більшість тих, хто вірить у можливість замовлення вбивства сконцентрована у Східному та Південному регіонах (однаково 37%), але кількість тих, хто не вірить значно більша (64% в Східному і 63% в Південному регіонах). Найбільше тих, хто не вірить в таку можливість — серед мешканців Західного (90%) та Центрального (87%) регіонів.
  • Немає такої партії, більшість прихильників якої вірили б у замовлення. Більш за все тих, хто вірить у можливість замовлення Юлією Тимошенко вбивства Євгена Щербаня, серед електорату Партії Регіонів (41%), проте більше половини прибічників Партії Регіонів не вірять в таку можливість (59%). Так само серед прибічників Комуністичної партії більше тих, хто не вірять в можливість замовлення (63%), вірять 37% представників електорату цієї партії. Найбільша кількість тих, хто не вірить в можливість замовлення — серед електорату опозиційних партій: ПП ВО«Батьківщина» та ПП «Фронт Змін» ( однаково 96%), ПП ВО «Свобода» (92%), дещо менше серед прибічників ПП «УДАР» Віталія Кличка (85%).
  • Серед жінок дещо більше тих, хто не вірить у можливість замовлення Юлією Тимошенко вбивства Євгена Щербаня ніж серед чоловіків (78% проти 75%); 25% чоловіків та 22% жінок припускають таку можливість.
  • З віком кількість тих, хто вірить у можливість замовлення зростає — найменше таких серед молоді віком 18-29 років (21%), найбільше — серед людей віком 60-69 років (27%). Найбільше тих, хто не вірить у можливість замовлення Юлією Тимошенко вбивства Євгена Щербаня серед молоді та представників середнього віку — 18-29 років (79%) та 30-39 років (78%).
  • За рівнем освіти істотних розбіжностей не виявлено

 Додаток

Чи вiрите Ви в те, що Ю.Тимошенко замовила вбивство Є.Щербаня (%)?

 


За статтю (%):

 

 

За віком (%):  

 

 

За рівнем освіти (%):

 

 

 

За політичними орієнтаціями (%):

 

13.3.2013