Ірина Бекешкіна: Анексія Криму підвищила рейтинг Путіна на 20 відсотків


— Коли рейтинг Путіна падає, Кремль розв'язує війни. Вони змушують російське суспільство об'єднатися навколо президента, — таку думку  на  висловила  соціолог, директор Фонду "Демократичні ініціативи"  Ірина Бекешкіна.

— Війну з Грузією почали 2008-го. Рейтинг Путіна злетів із 60 відсотків до 80. До вторгнення в Україну його дії підтримували дві третини росіян. Анексія Криму й війна на Донбасі півищили рейтинг господаря Кремля до 86 процентів. 2018 року Путін знову має перемогти на чергових виборах. Якщо його популярність буде недостатньо високою, можна чекати нового сплеску агресії.

В Україні популярність національного лідера формується іншим шляхом. Петро Порошенко у травні позаторік прийшов до влади з рівнем довіри близько 55 відсотків. Він мав привести країну до перемоги у війні з Росією. Рейтинг Порошенка був досить високий до підписання других Мінських угод (12 лютого 2015 року. — ГПУ). Після цього інтенсивність бойових дій на Донбасі знизилася. Увага громадян зосередилася насамперед на економіці. Рейтинг Петра Олексійовича впав до 10 відсотків.

Українці навчилися оцінювати своїх лідерів і робити правильні висновки з результатів їхньої діяльності. Довіру можна завоювати реальними досягненнями, а не агресивною пропагандою і видовищними телекартинками.