Ірина Бекешкіна: Протести проти правоохоронної системи України наростатимуть


Громадяни сприймають судову і правоохоронну систему як захисників влади від самих українців. Тому протестні настрої проти суддів і правоохоронців постійно наростатимуть. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловила голова правління фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

«Люди не довіряють судовій гілці влади. Вони взагалі не довіряють нашим правоохоронним органам. Досить значна частина людей вважає, що «суд Лінча» – це єдиний спосіб поновити справедливість. І вони мають багато прикладів цьому. Як пам’ятаємо, справа Макар вибухнула тоді, коли винних відпустили на свободу. Кожен день люди читають, принаймні, в інтернеті про схожі випадки, а це досить швидко поширюється. Іноді бачать таке ж по телебаченню: що закон – не для всіх. Тому стала поширеною позиція, що закон треба брати у свої руки», – заявила вона.

На її думку, сколихнути всю країну може вбивство хіба що якогось популярного політичного лідера.

«А так – це будуть локальні виступи на місцях, де такі події траплятимуться. Проте ці виступи будуть постійними. Ця ідея поширюватиметься», – вважає експерт.

Вона також зауважила, що особливого осуду і жалю серед суспільства не викликало жорстоке вбивство харківського судді.

«Дехто навіть писав, що, мовляв, вбили – добре, що вбили, так йому і треба», – зазначила соціолог.  

«У нас наростають такі протести проти суддів. Тобто, громадська думка починає судову, правоохоронну систему – міліціонерів, суддів, прокурорів – заносити не до окремої гілки влади, яка стоїть на сторожі правосуддя, а до тих, які захищають владу від самих громадян», – наголосила Бекешкіна.

Нагадаємо, що по всій Україні тривають акції протесту на захист родини Павличенків, засуджених за вбивство столичного судді Зубкова. Марші на їх підтримку пройшли у Києві, Харкові, Черкасах, Дніпропетровську, Чернігові, Запоріжжі, Сумах, Тернополі, Львові та інших містах.

На початку квітня минулого року Фонд «Демократичні ініціативи» та соціологічна служба Центру Разумкова провели опитування, яке показало, що громадяни вкрай негативно оцінюють діяльність правоохоронної системи в Україні. Діяльність міліції позитивно оцінили 26% , негативно – 64%; діяльність прокуратури – позитивно – 23%, негативно – 64%, діяльність судів – позитивно – 20%, негативно – 69%.

Згідно з опитуванням, 38% населення вважали «суд Лінча» неприпустимим у будь-якому разі, на погляд 35%, самосуд був загалом неприпустимим, але в окремих випадках міг бути виправданим. А 19% були впевнені, що у наших умовах самосуд – це єдиний спосіб здійснити правосуддя.

Тиждень.ua