Коментарі


21 Вересня 2016

Державне фінансування як виклик для парламентських партій

Аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" Олексій Сидорчук у своєму коментарі доводить, чому державне фінансування партій в нинішніх умовах є інвестицією громадян у кращу якість політичних партій і владних інституцій у майбутньому.

Читати далі

4 Квітня 2016

«Північноатлантичний альянс» чи «НАТО»: що змінила інформаційна кампанія України щодо НАТО?

Що змінилося у ставленні громадян до НАТО і чи пов’язані ці зміни з проведенням інформаційної кампанії щодо вступу до Альянсу. Про це у своїй статті пише стажер Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Анатолій Котов.

Читати далі

8 Вересня 2015

Проблема біженців в ЄС: довгострокові наслідки нового виклику

Аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" Руслан Кермач - про необхідність вироблення європейськими політиками загальної стратегії реагування на проблему біженців.

Читати далі

17 Серпня 2015

Громадська думка щодо НАТО: тренди, мотивації, застереження

Під впливом цілої низки як зовнішніх, так і внутрішніх викликів громадська думка в багатьох аспектах зазнала і продовжує зазнавати істотних. Ставлення населення до НАТО — чи не найяскравіший приклад таких кардинальних зрушень у постМайданний період, вважає політичний аналіти Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Марія Золкіна.

Читати далі

17 Липня 2015

Децентралізація по-новому, дуалізм по-старому

Аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Олексій Сидорчук розглядає плюси та мінуси запропонованих змін до Конституції щодо децентралізації.

Читати далі

14 Липня 2015

Мукачівський інцидент і його політичні наслідки

Аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Руслан Кермач розмірковує про можливі наслідки подій у Мукачевому для основних політичних гравців всередині і поза межами України.

Читати далі

27 Листопада 2013

Ми в Європі чи Європа без нас?

Майдан відродив надію в усіх прихильників України в світі. Заступник міністра закордонних справ Литви Андріус Крівас зауважив: «Цей чинник вже почутий у світі, сподіваюся, він буде почутий Віктором Януковичем». Наскільки чутливим до голосу власного народу виявиться президент – ми дізнаємося дуже скоро. Але у світі цей голос вже почутий.

Читати далі

6 Лютого 2013

Громадський рух «Чесно» у дзеркалі громадської думки

Ефективність громадської ініціативи може визначатися різними шляхами – кількістю проведених заходів, кількістю долучених до ініціативи людей, згадуваністю у ЗМІ тощо. Проте найбільш жорстких критеріїв «за Гамбургським рахунком» – два: ставлення до цієї ініціативи у громадській думці та ті об’єктивні зміни, які сталися внаслідок реалізації цієї ініціативи.

Читати далі


12 Червня 2012

Слово на захист опозиції

Події ранку 5 червня в стінах та поблизу будівлі Верховної Ради викликали навдивовижу одностайну реакцію переважної більшості представників публічної Інтернет-сфери: журналістів, експертів, блогерів і пересічних користувачів. Їхні дописи відрізнялися переважно емоційним забарвленням слова, яке вони використовували для характеристики дій опозиції під час ухвалення закону про державну мовну політику: «злила», «здала», «зрадила» тощо. Проте чи справді існує достатньо підстав, аби фарбувати поведінку опозиційних депутатів лише в темні фарби? І про що можуть свідчити такі схожі оцінки цього епізоду її діяльності?

Читати далі

20 Квітня 2011

До аналізу Харківських домовленостей між Україною та РФ

Харківські домовленості президентів України та РФ 21 квітня 2010 року послужили імпульсом для російської сторони щодо низки «об’єднавчих», а фактично поглинальних ініціатив в економічних відносинах.

Читати далі

5 Квітня 2011

Рейдерські новації: як захоплюють громадські ради

Ситуація з утворенням Громадської ради при МЗС несподівано привернула до себе неабиякий інтерес. Коротеньке повідомлення автора на своєму Фейсбуці миттю розійшлося не лише по Інтернету, а було надруковане практично в усіх ЗМІ, і не лише в Україні.

Читати далі

12 Жовтня 2010

Українська опозиція: втрачені шанси?

Статус опозиції з моменту скасування політреформи суттєво послабився — принаймні формально. Адже регламент Верховної Ради може бути, за бажання провладних народних депутатів, визнаним неконституційним в цілому або в окремих положеннях. Водночас в опозиції з’явилися й нові можливості для діяльності — адже тепер вона може собі дозволити бути менш відповідальною за дії влади. Якщо її права у парламенті спробують якимось чином ще й урізати, то вона може вдатися до позапарламентських методів діяльності.

Читати далі

4 Жовтня 2010

Рішення Конституційного суду: виправлення помилок чи конституційний переворот?

1 жовтня Конституційний Суд України оприлюднив рішення у справі за конституційним поданням 252 депутатів. У ньому він задовольнив вимогу народних обранців і визнав неконституційним Закон України «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року № 2222-IV. Це рішення не стало несподіванкою для переважної більшості українських експертів, які ще до його винесення говорили про загрози конституційно-правового хаосу, до якого воно може призвести.

Читати далі

23 Вересня 2010

Політизація СБУ: загальний курс на утиск демократії чи «творча самодіяльність» окремих силовиків?

За час перебування Віктора Януковича та Партії регіонів при владі зафіксовано низку випадків тиску українських спецслужб на осіб та організації, що висловлюють опозиційні настрої. Причому у всіх цих випадках об’єкти уваги СБУ були мало пов’язані з політикою та партійною діяльністю. Також приводи, які викликали увагу СБУ, визнаються експертами та пресою досить сумнівними і такими , що не могли нести реальної небезпеки українській державності та державним діячам. Водночас дії СБУ, незважаючи на їхню хаотичність та відсутність серйозних наслідків для тих, хто став об’єктом тиску, викликають занепокоєння — в контексті небезпеки встановлення авторитарного режиму.

Читати далі

24 Червня 2010

Міграційний потенціал молоді України, Азербайджану та Росії

Більше половини молоді з усіх трьох країн - Азербайджану, України та Росії - не виявили схильності до еміграції. Найчастіше про небажання перетинати вітчизняні кордони назавжди або на певний час свідчили азербайджанці (56.6%), за ними – росіяни (53.8%), і в останню чергу – українські хлопці та дівчата (51.5%).

Читати далі

24 Червня 2010

Молодь Росії, України та Азербайджану в сфері праці

Незадоволених власним життям серед молоді помітно зменшилося лише в Азербайджані. В Україні та Росії зниження рівня незадоволеності не зафіксовано.

Читати далі

24 Червня 2010

Найбільше пишаються своїм громадянством азербайджанці, найменше – українці

У ставленні до своєї країни проглядаються достатньо помітні відзнаки між респондентами трьох країн дослідження - Азербайджану, України та Росії. Результати відповідей на запитання про те, чи пишаються представники молоді своєю країною у її нинішньому стані, продемонстрували, що найнижчий рівень гордості за свою країну – серед українців, найвищий – серед азербайджанців. Росіяни зайняли середню позицію.

Читати далі

24 Червня 2010

Дозвілля молоді України та Росії активно переноситься в Інтернет-мережу

У сфері дозвілля молоді відбулися неабиякі зміни. Змінилася сама система пріоритетів, деякі види занять помітно втратили значущість, інші набули неабиякого поширення.

Читати далі

23 Червня 2010

Для молоді Азербайджану, Росії і України не властивий великий інтерес до політики

Загалом для молоді і Азербайджану, і Росії, і України не властивий великий інтерес до політики: дуже великою і великою мірою цікавляться політикою лише 8% українців, 7% росіян і 6% азербайджанців – це навіть дещо менше, ніж було наприкінці 2002 року. Серед українців більше тих, хто виявив середню міру зацікавленості політикою (40% - стільки ж, скільки було й у 2002 році). А серед азербайджанців, якщо порівняти з росіянами та українцями, було найбільше тих, хто зовсім не цікавиться політикою - 36% (26% серед росіян і 23% серед українців). Серед росіян виявилося найбільше тих, хто цікавиться політикою малою мірою (36%).

Читати далі

Погляд соціологаНовини партнерів