Аналітичні записки


30 Серпня 2016

Новий уряд в Україні: шанс на прогрес чи тригер позачергових виборів?

Two and a half years after the Euromaidan revolution, Ukraine represents a mixed story of improvements and setbacks. In April 2016, a new cabinet was formed under Prime Minister Volodymyr Groysman. So far, it is struggling to meet the expectations both of society and Ukraine’s foreign partners.

Читати далі


22 Липня 2016

«ЯК СТАВЛЯТЬСЯ ДО ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ ЙОГО УЧАСНИКИ?»

Проведене 5 травня 2016 року Всеукраїнською громадською організацією «Громадянська мережа «ОПОРА» спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва опитування учас- ників зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури було покликане вивчити та проаналізувати думку без- посередніх «споживачів» реформи ЗНО – випускників середніх за- гальноосвітніх навчальних закладів та учнів професійно-технічних закладів в Україні як потенційних абітурієнтів вищих навчальних закладів.

Читати далі

16 Травня 2016

НАЗАД ВІД ЄВРОПИ: НАСТУП ПАРТІЙНОЇ ДИКТАТУРИ В УКРАЇНІ

Попри певні успіхи в демократизації української політичної системи після Революції Гідності, розвиток партійної системи потрапив під загрозу непропорційної концентрації влади в руках партійних лідерів. У цій аналітичній записці проаналізовано небезпечні ініціативи представників політичного керівництва держави та запропоновано рекомендації щодо нівелювання їхніх негативних наслідків.

Читати далі

21 Грудня 2015

РЕГУЛЮВАННЯ ПАРТІЙНИХ ФІНАНСІВ В УКРАЇНІ: уроки Чеської Республіки

У цій аналітичні записці здійснено загальний огляд законодавчого регулювання партійних фінансів в Україні, а також проаналізовано чеське законодавство щодо партійних фінансів, з тим щоб використати ключові уроки чеського досвіду, зважаючи на ухвалення нового закону про фінансування партій в Україні.

Читати далі


21 Вересня 2015

Політика України щодо окупованих територій (окремі території Донецької та Луганської областей). Аналіз альтернатив

У цій аналітичній записці проаналізовано ймовірні способи взаємодії української влади з окупованими територіями Донецької та Луганської областей. Аналітики також дають рекомендації, який сценарій найбільш доцільний і дає змогу поєднати економію ресурсів із виконанням зобов’язань перед своїми громадянами з окупованих територій та збереженням критичного рівня підтримки з їхнього боку.

Читати далі

1 Вересня 2015

ОБМЕЖЕНА КОНСТИТУЦІЙНА РЕФОРМА: децентралізація без зміни форми правління

Який вплив можуть мати запропоновані зміни до Конституції – у разі їх остаточного ухвалення в другому читанні – на розвиток форми правління в Україні? Новий випуск "Аналітичних записок" присвячено аналізу впливу конституційних змін на взаємовідносини вищих органів державної влади.

Читати далі

14 Серпня 2015

НОВА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ ТА МОЛДОВИ ЩОДО ПРИДНІСТРОВСЬКОЇ МОЛДАВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ: МОЖЛИВІ СЦЕНАРІЇ РЕАГУВАННЯ

У цій роботі аналітика Фонду "Демократичні ініціативи" Руслана Кермача аналізуються можливі наслідки застосування Україною та Молдовою стратегії економічної та військово-політичної блокади Придністров’я, що вже реалізується сьогодні, а також дається оцінка ймовірним сценаріям реагування на такий підхід з боку влади самопроголошеної республіки ПМР та офіційної Москви, для якої цей суб’єкт має важливе стратегічне та геополітичне значення.

Читати далі

13 Серпня 2015

Реформа вищої школи: думки студентів і ректорів

В аналітичній записці, присвяченій аналізу реформи вищої школи, розглянуто результати опитувань студентів і ректорів стосовно їхньої оцінки поточного стану вищої освіти, основних проблем і шляхів їх вирішення, ставлення до запропонованої реформи та її різних аспектів.На основі здійсненого аналізу запропоновано рекомендації для Міністерства освіти та науки й інших профільних органів влади.

Читати далі

7 Липня 2015

Політика України щодо окупованих територій (Донецька та Луганська області): аналіз альтернатив

7 липня відбулися публічні дебати "Політика України щодо окупованих територій (Донецька та Луганська області): аналіз альтернатив", організовані Фондом "Демократичні ініціатви" імені Ілька Кучеріва. Експерти, народні депутати, громадські діячі та журналісти дискутували про те, якими можуть бути сценарії політики України щодо територій, які вона не контролює. Публікуємо матеріали, винесені на обговорення.

Читати далі

9 Червня 2015

Стратегія України у налагодженні відносин з населенням Донбасу та Криму. Грузинський досвід

З вересня 2014 року в рамках проекту «Україна: вихід з кризи через діалог» Інституту світової політики та "Кавказького дому"(Грузія)було організовано три робочих візити українських експертів та журналістів до Грузії для вивчення плюсів і мінусів грузинських перетворень. Крім того, відбулися три круглі столи за участю експертів з України, Грузії, Росії, країн-членів ЄС. За підсумками зустрічей учасники проекту підготували низку аналітичних матеріалів (статей і записок). Цей документ, над яким спільно працювали українські та грузинські експерти, покликаний допомогти українському уряду і громадянському суспільству сформулювати політику щодо населення окупованих територій.

Читати далі


15 Жовтня 2014

«Особливий статус» окремих регіонів Донбасу: що Україні робити з окупованими територіями

Потреба, аби українська влада нарешті сформувала чітку стратегію своїх дій щодо окупованих територій Донбасу, залишається вельми актуальною. У цій аналітичній записці розглянуто можливі варіанти такої стратегії.

Читати далі

11 Серпня 2014

Євроінтеграція України: досвід сусідів та перспективи об’єднання суспільства

Представлені у книжці матеріали підготовлено в рамках проекту «Як переконати жителів Сходу та Півдня в користі європейської інтеграцій: експертна думка та зарубіжний досвід». Актуальність проекту обумовлена необхідністю подолати регіональні відмінності у ставленні населення до європейської інтеграції.

Читати далі

19 Червня 2014

Виборча система в Україні: як краще обирати парламент?

Олексій СИДОРЧУК_______________________________В аналітичній записці "Виборча система в Україні:як краще обирати парламент?" представлено концепцію зміни нинішньої виборчої моделі та обґрунтовано доцільність її впровадження до часу проведення позачергових виборів до Верховної Ради.

Читати далі

12 Червня 2014

Міжнародні організації: чи здатні вони гарантувати мир і безпеку на планеті?

Дарина СОКОЛОВА___________________________________ На прикладі трьох ключових міжнародних організацій – ООН, Ради Європи та ОБСЄ – проаналізовано, чи може нині світова спільнота використовувати вплив міжнародних інституцій для захисту миру та безпеки на планеті.

Читати далі

4 Червня 2014

Політичні партії України: сучасність та перспективи

Аналіз сучасних українських політичних партій, представлений в аналітичній записці, дає відповідь на те, чи спроможні вони відповідати актуальним потребам суспільства. У статті також надано рекомендації щодо удосконалення умов діяльності наявних в Україні партій.

Читати далі

11 Квітня 2014

Президентські вибори 2014 року в Україні як етап легітимації влади у постреволюційний період

Чи легітимна влада в Україні? Чи легітимними були дії парламенту за відсутності глави держави і невідомості про його місцеперебування? Що стало причиною цієї відсутності? Який інакший спосіб врегулювання питання про владу міг мати місце у поточній політичній ситуації, спричиненій революційними подіями? У цій статті увагу звернено до проблеми, яку можна сформулювати як проблема відновлення цілісності та повноти державної влади, зруйнованої внаслідок народного повстання.

Читати далі

20 Березня 2014

Форма правління в Україні: пропозиції подальшого реформування

У аналітичній записці представлено рекомендації щодо можливих подальших змін до Конституції у сфері відносин Президента, парламенту й уряду, які змогли б не лише усунути прогалини Конституції 1996 р., а й покращити нині чинний основний закон.

Читати далі

Погляд соціологаНовини партнерів