Освіта


19 Лютого 2016
Події

Освіта без кордонів – роботи ще багато, але тенденція позитивна

Основні перешкоди та виклики для системи кредитної мобільності в українських реаліях, а також фактори, які можуть сприяти активному міжнародному обміну «носіїв» знань, експерти обговорили під час круглого столу «Кредитна мобільність: реалії та перспективи в системі вищої освіти України», організованого Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Читати далі

17 Лютого 2016
Медіа

Кредитна мобільність: реалії та перспективи в системі вищої освіти України

17 лютого відбувся круглий стіл на тему: «Кредитна мобільність: реалії та перспективи в системі вищої освіти України». Пропонуємо відеозапис цього заходу.

Читати далі


14 Вересня 2015
Прес-релізи

Школа очима батьків, вчителів та директорів шкіл (за результатами соціологічного опитування)

Опитування, які "Демініціативи" провели серед батьків учнів середніх шкіл, вчителів та директорів, засвідчили, що і вчителі, і директори, і батьки оцінюють якість середньої освіти в країні посередньо. Разом із тим, серед вчителів і директорів існує абсолютний консенсус з приводу того, що середня освіта потребує реформ, хоча думки з приводу швидкості та ступеню реформування розходяться. Переважна більшість опитаних батьків, вчителів та директорів оцінили якість середньої освіти в Україні на середньому рівні

Читати далі


10 Вересня 2015
Події

Бізнес має активніше втручатися в реформування освіти

У Києві відбувся круглий стіл «Вимоги бізнесу до продукту освіти», під час якого презентували результати експертного опитування проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Фондом соціальної ринкової економіки Людвіга Ерхарда.

Читати далі

Реформа вищої школи: думки студентів і ректорів

В аналітичній записці, присвяченій аналізу реформи вищої школи, розглянуто результати опитувань студентів і ректорів стосовно їхньої оцінки поточного стану вищої освіти, основних проблем і шляхів їх вирішення, ставлення до запропонованої реформи та її різних аспектів.На основі здійсненого аналізу запропоновано рекомендації для Міністерства освіти та науки й інших профільних органів влади.

Читати далі

26 Червня 2015
Громадська думка

КОРУПЦІЯ У ВИШАХ: думки і погляди студентів

У черговому випуску «Громадської думки» представлено аналіз результатів опитування студентів, який дасть змогу зрозуміти сучасний стан справ із корупцією в очах її ключових стейкхолдерів – студентів, а також виявити перші ймовірні наслідки діяльності нового керівництва МОН з викорінення цієї проблеми.

Читати далі

17 Червня 2015
Медіа

Як реанімувати освітянство у країні?

Про стан і якість вищої освіти в ефірі Ера МЕДІА говорять Ігор Лікарчук, директор Українського центру оцінювання якості освіти та Ірина Бекешкіна, директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Читати далі

11 Червня 2015
Події

Студент став більш зрілим і прискіпливим до якості освіти, а суспільство – вимогливішим до освітян

Такої думки дійшли експерти, обговоривши результати загальнонаціонального опитування студентів, що його з 5 по 12 березня 2015 р. провели Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучерів і фірма «Юкрейніан соціолоджі сервіс».

Читати далі

10 Червня 2015
Прес-релізи

Вища освіта в Україні: громадська думка студентів

Загальнонаціональне опитування студентів було проведене з 5 по 12 березня 2015 р. Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та фірмою «Юкрейніан соціолоджі сервіс». Усього було опитано 1001 респондент за національною вибіркою вузів України, що є репрезентативною для студентського загалу за розташуванням ВНЗ, формою власності, курсом навчання. Похибка вибірки не перевищує 3.2%. Опитування в Криму, Донецькій та Луганській областях не проводилось.

Читати далі

9 Січня 2014
Події

Реформа освіти за нинішньої влади неможлива

Таким був загальний висновок круглого столу, присвячений проблемам освіти. Про підсумки 2013 року та прогнози на 2014-й у сфері освіти говорили експерти, народні обранці, громадські активісти, студенти та журналісти під час круглого столу, організованого Центром тестових технологій і моніторингу якості освіти.

Читати далі

26 Листопада 2013
Події

ЗНО створило максимально рівні умови для всіх учасників вступного процесу

Таку одностайну думку висловили учасники круглого столу «Реформа системи вступу до ВНЗ України та її підтримка населенням у 2008-2013 роках».

Читати далі4 Листопада 2013
Ми у ЗМІ

Яка вступна кампанія нам потрібна

Відповіді на це запитання дають дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" на тему "Ставлення населення України до зовнішнього незалежного тестування".

Читати далі

30 Липня 2013
Ми у ЗМІ

Український диплом не кожному по кишені – експерти

За даними опитувань Фонду «Демократичні ініціативи», корупційні явища притаманні навчальним процесам і в державних, і у приватних вишах. Корупційні дії здебільшого мають місце при складанні сесій і при захисті диплому – так вважає більшість респондентів.

Читати далі

9 Березня 2013
Громадська думка

Ставлення населення України до зовнішнього незалежного оцінювання

Необхідність збереження чи скасування ЗНО неможливо обґрунтувати без вивчення думки населення з цього приводу. Саме оцінка громадянами, в тому числі тими, яким доводилося прямо чи опосередковано брати участь у вступних кампаніях, ефективності ЗНО має стати безумовною основною для здійснення будь-яких кроків щодо ЗНО на державному рівні. Про ставлення населення України до зовнішнього незалежного оцінювання читайте в черговому числі інформаційно-аналітичного видання "Громадська думка".

Читати далі

25 Лютого 2013
Події

Резолюція за результатами круглого столу “Законопроекти про вищу освіту: висновки громадськості”

18 лютого в інформаційній агенції “Українські новини” відбувся круглий стіл на тему “Законопроекти про вищу освіту: висновки громадськості”. За результатами обговорення експерти з питань освітньої політики та представники студентських організацій звертаються до учасників комітетських слухань з питань вищої освіти, запланованих на 27 лютого.

Читати далі

19 Лютого 2013
Події

Круглий стіл на тему “Законопроекти про вищу освіту: висновки громадськості”

Громадські експерти погодились, що реформа вищої освіти давно на часі. Промовці дійшли згоди щодо необхідності забезпечення децентралізації та фінансової прозорісті у галузі вищої освіти. На думку аналітиків, два альтернативні законопроекти (підготовлені опозицією та групою Згуровського) більшою мірою виконують завдання реформування вищої освіти.

Читати далі

Погляд соціологаНовини партнерів