Права людини


22 Листопада 2013
Події

Володимир ВАСИЛЕНКО: Наслідки Голодомору 32–33-х років для українців були катастрофічні, адже нація відчуває їх і нині

Внаслідок радянського і комуністичного режиму в українців весь час виховувався комплекс страху і меншовартості. Це, зокрема, є одним із страшенних результатів Голодомору, вважає доктор юридичних наук, професор НУ «Києво-Могилянська академія» Володимир Василенко.

Читати далі

22 Листопада 2013
Події

Володимир В’ЯТРОВИЧ: Громадськість повинна організовано тиснути на сьогоднішню владу, щоб змінити гуманітарну політику, яка стосується Голодомору

Сімейних переказів як джерела інформації про Голодомор з часом, з природних обставин, ставатиме все менше. Таким джерелом знань для майбутніх поколінь мали би стати освітні заклади, вважає директор наукового центру НУ «Києво-Могилянська академія» Володимир В’ятрович. Проте сьогодні українське суспільство опинилось у такій ситуації, коли це поступове зменшення джерела знань про Голодомор не компенсуватиметься у середніх навчальних закладах.

Читати далі

21 Листопада 2013
Події

Людмила ГРИНЕВИЧ: «Голод – найбрутальніше порушення права людини на життя»

«Голодомор сьогодні лишається козирною картою у колоді, яку то витягають, то ховають. Тому наші з вами обов’язки, представників громадянського суспільства, полягають у тому, щоб не доносити до влади потребу використання теми Голодомору в контексті формування гуманітарної політики, а вимагати від неї цього», – наголошує науковий співробітник відділу історії України 20–30-х рр. ХХ ст. Інституту історії України НАНУ Людмила Гриневич.

Читати далі

16 Січня 2013
Ми у ЗМІ

Ірина Бекешкіна: Протести проти правоохоронної системи України наростатимуть

Громадяни сприймають судову і правоохоронну систему як захисників влади від самих українців. Тому протестні настрої проти суддів і правоохоронців постійно наростатимуть. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловила голова правління фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

Читати далі

19 Листопада 2012
Громадська думка

Cтавлення населення до правоохоронних органів та судів в Україні

У черговому числі «Громадська думка» представлено аналіз ставлення населення до правоохоронних органів, співвідношення між довірою та недовірою до цих інституцій, на основі чого можна робити висновки не лише про оцінку населенням того, як функціонує правоохоронна систем, а й про біль масштабні тенденції.

Читати далі

12 Жовтня 2012
Події

Позов Наталі Королевської до соціологів може стати "забавним анекдотом, який розсмішить світову соціологічну громадськість".

Директор фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна вважає "анекдотичною" ситуацію щодо позову до суду Наталії Королевської проти соціологів. Водночас, вона побоюється, що останнім можуть "попсувати нерви".

Читати далі

10 Серпня 2012
Події

Громадськість України висловлює обурення та сум від тяжкої втрати – замовного вбивства видатного еколога та правозахисника України Володимира Івановича Гончаренка

ЗАЯВА ГРОМАДСЬКОСТІ ЩОДО ЖОРСТОКОГО ВБИВСТВА УКРАЇНСЬКОГО ЕКОЛОГА, ПРАВОЗАХИСНИКА І ГРОМАДСЬКОГО ДІЯЧА ВОЛОДИМИРА ІВАНОВИЧА ГОНЧАРЕНКА

Читати далі
7 Червня 2012
Ми у ЗМІ

Третина українців допускає самосуд – опитування

Дві третини українців, незалежно від політичних уподобань, вкрай негативно оцінюють діяльність правоохоронних та судових органів. Такими є результати опитування фонду «Демократичні ініціативи» та Центру імені Разумкова, які оприлюднили в середу у Києві. Експерти зазначають, що довіра до міліції, прокуратури і судів стрімко падає, а разом з тим зростає кількість українців, які вважають самосуд – єдиним способом здійснення правосуддя. У провладній більшості кажуть, що це серйозний сигнал до удосконалення системи судочинства.

Читати далі


Погляд соціологаНовини партнерів